• Start
 • Usługi medycyny Estetycznej
 • Medycyna Estetyczna
 • Uśmiech dziąsłowy

Uśmiech dziąsłowy

Uśmiech dziąsłowy – przypadłość wprawiająca w zakłopotanie

Uśmiech to jeden z najbardziej skutecznych środków przekazywania ludzkich emocji. Na jego atrakcyjny wygląd składają się zęby, dziąsła i usta. Zależy, więc on zatem od prawidłowych proporcji i rozmieszczenia tych 3 elementów. Czasem bywa jednak tak, że szczery, szeroki uśmiech odsłania zbyt wiele.  Przy pełnym, szerokim uśmiechu prawidłowo warga górna powinna maksymalnie odsłaniać dziąsła na wysokość 3 mm.  W przypadku kiedy mamy do czynienia z zaburzoną proporcją między strefą białą i czerwoną - mówimy o uśmiechu dziąsłowym (ang. gummy smile). Dla niektórych osób uśmiech dziąsłowy to bardzo poważny problem estetyczny wpływający na obniżona samoocenę i utrudniający swobodne kontakty międzypersonalne.

Metody leczenia

W zależności od przyczyny korekcja uśmiechu dziąsłowego polega na zastosowaniu:

 • zabiegu chirurgicznego
 • leczenia ortodontycznego
 • korekty z zastosowaniem licówek lub koron
 • wstrzyknięciu toksyny botulinowej

Leczenie uśmiechu dziąsłowego toksyną botulinową

Najmniej inwazyjną metodą likwidacji nieestetycznego uśmiechu jest zabieg medycyny estetycznej, który polega na wstrzyknięciu niewielkiej dawki toksyny botulinowej w mięsień okrężny ust. Jest on stosowany w przypadku osób, u których uśmiech dziąsłowy powoduje nadaktywną wargą górną. Po krótkim i bezbolesnym zabiegu, prócz korekty uśmiechu widoczna jest wyraźna poprawa linii ust a one same nabierają jędrności i krągłości. Efekt zabiegu utrzymuje się około 6 - 8 miesięcy, po tym okresie należy go powtórzyć.

 • Wampirzy lifting – skuteczne odmładzanie w Szczecinie

  Tak zwany wampirzy lifting to bardzo skuteczny zabieg odmładzający i regenerujący skórę, który wykonywany jest w gabinetach lekarskich Uni-Med w Szczecinie. Dzięki zastosowaniu osocza bogatopłytkowego, pozyskiwanego z krwi pacjenta zachodzi przyśpieszone tworzenie nowego kolagenu, naczyń krwionośnych oraz komórek naskórka.

  Zastosowanie preparatu z osoczem powoduje przyśpieszone gojenie się ran i jest zabiegiem całkowicie bezpiecznym dla organizmu Pacjenta, ze względu na jego stuprocentową biokompatybilność i neutralność immunologiczną. Jego efektem jest napięcie i nawilżenie skóry oraz wygładzenie zmarszczek.

 • Efektywny zabieg likwidacji worków pod oczyma

  Jednym z zastosowań medycyny estetycznej, w której zabiegach szczecińskie gabinety lekarskie Uni-Med się specjalizują, jest likwidacja worków pod oczyma. Zabieg ten szczególnie polecamy osobom z bogatą mimiką twarzy, które zauważyły u siebie utrwalone zmarszczki mimiczne, które nadały twarzy smutny i zmęczony kolor.

  Dzięki zabiegom dokonanym przez naszych doświadczonych specjalistów przywrócona zostaje naturalna gładkość i jędrność skóry wokół oczu, a worki, opuchnięcia i cienie pod oczami zostają zlikwidowane. Zastosowane przez Nas preparaty przynoszą wygładzenie zmarszczek, oraz uelastycznienie skóry co daje efekt jej odmłodzenia i rozświetlenia.

 • Wygładzenie zmarszczek z zastosowaniem botoxu

  Wykonywany w naszych gabinetach Uni-Med w Szczecinie zabieg wstrzykiwania botoksu jest niechirurgiczną i prawie bezbolesną metodą stosowaną w medycynie estetycznej w celu wygładzania i usuwania u Pacjentów zmarszczek na twarzy. Dzięki zastosowaniu cienkich igieł minut wkłucie jest prawie nieodczuwalne i przypomina użądlenie owada.

  Efekty zabiegu trwającego około 10-15 minut widoczne są już po kilku dniach od jego wykonania i utrzymują się przez około pół roku, ze względu na odbudowę nowych połączeń między nerwami i mięśniami. W zależności od potrzeb i wymagań Pacjenta zabieg można powtórzyć po 6-8 miesiącach, aby przedłużyć działanie botoksu.

 • Zabieg usuwania podwójnego podbródka w gabinetach lekarskich Uni-Med

  W ramach świadczonych usług z zakresu medycyny estetycznej wykonujemy również zabiegi lipolizy iniekcyjnej, które mają na celu usunięcie nagromadzonej w danej części ciała tkanki tłuszczowej, w tym także podwójnego podbródka. Zabieg ten charakteryzuje się bardzo małą inwazyjnością oraz dużym bezpieczeństwem dla Pacjenta.

  Lipoliza iniekcyjna polega na miejscowym ostrzyknięciu wybranej części ciała niewielką dawką odpowiedniego preparatu, który powoduje rozpad komórek tłuszczowych, następnie przenikających do krwi, rozkładanych przez wątrobę i wydalanych z organizmu. Zabiegi te powinny być wykonywane odpowiednio dobranymi przez lekarza seriami.