Zabiegi z osoczem bogatopłytkowym

Wampirzy lifting
Mimo nieco groźnie brzmiącej nazwy jest to zabieg doskonale stymulujący procesy regeneracji skóry i zapobiegający jej starzeniu. Osocze bogatopłytkowe pozyskujemy z własnej krwi Pacjenta, dlatego odmłodzenie możliwe jest w sposób całkowicie naturalny. Zawiera ono liczne czynniki wzrostu, które stymulują i przyspieszają tworzenie się nowego kolagenu i naczyń krwionośnych , a także komórek naskórka. Jego zastosowanie przyspiesza i poprawia przebieg gojenia ran. Skóra staje się bardziej napięta i nawilżona a zmarszczki ulegają wyraźnemu wygładzeniu. W efekcie poprawia się jej elastyczności, gęstość i napięcie. Staje się ona zdecydowanie bardziej ukrwiona i nawilżona, wyraźnie młodsza. Cała twarz nabiera blasku.
Wysokie bezpieczeństwo zabiegu
Zabieg ten jest uznawany za jeden z najbezpieczniejszych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej. Z uwagi na 100% biokompatybilność i immunologiczną neutralność, nie niesie za sobą ryzyka reakcji uczuleniowych. Dzięki wysokiej zawartości w osoczu bogatopłytkowym substancji odpowiedzialnych za stymulację procesów naprawczych w skórze zabiegi charakteryzują się bardzo wysoką skutecznością.
Wskazania do zabiegu z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego:
- rewitalizacja skóry (okolic oczu, szyi, dekoltu)
- zmarszczki, bruzdy, kurze łapki
- poprawa kolorytu, gęstości i napięcia skóry
- przyśpieszenie gojenia i regeneracji skóry po innych zabiegach (np. laserowych)
- pacjenci poszukujący naturalnych metod odmładzania
- pacjenci z chorobami alergicznymi
- leczenie blizn potrądzikowych
- leczenie łysienia
- profilaktyka starzenia się skóry
Przebieg zabiegu
Zabieg polega na pobraniu krwi własnej pacjenta i umieszczenia jej w specjalnej do tego celu wirówce laboratoryjnej. Koncentrat bogatopłytkowy wraz z osoczem zostaje oddzielony od pozostałych składników. Tak przygotowany wstrzykuje się w wybrane miejsca np. twarz, dekolt lub szyję. Dla pełnego komfortu pacjenta obszary skóry poddawane zabiegowi wcześniej znieczula się.
Efekty widoczne po zabiegu:
- wygładzenie zmarszczek i bruzd
- poprawa elastyczności, napięcia i gęstości skóry
- poprawa ukrwienia, dotlenienia i nawilżenia skóry
- pobudzenie regeneracji cebulek włosów
Jak często należy wykonywać zabieg?
U osób poniżej 35 roku życia zabieg podania osocza bogatopłytkowego wykonuje się najczęściej jako profilaktykę starzenia się skóry. Celem osiągniecia efektu rewitalizacji wystarczy 1 w okresie roku. Osoby starsze powinny poddawać się kolejno 3-4 zabiegom w odstępie około 1 miesiąca, a następne powtarzać je po pół roku.
Przeciwskazania do wykonania zabiegu z użyciem preparatu bogatopłytkowego:
- ciąża oraz okres laktacji
- choroby autoimmunologiczne
- choroba nowotworowa
- choroby przebiegające z zaburzeniami funkcji lub liczby płytek krwi
- zaburzenia krzepliwości krwi
- choroby krwi
- nietolerancja iniekcji
- aktywna opryszczka lub inne zakażenia skóry