• Start
 • Usługi medycyny Estetycznej
 • Medycyna Estetyczna
 • Nadpotliwość

Nadpotliwość

Nadmierna potliwość – przykry i dolegliwy problem

Pocenie się jest prawidłowym procesem organizmu, który umożliwia kontrolowanie temperatury ciała, dzięki któremu nie ulega on przegrzaniu. Natomiast nadmierne pocenie się jest już bardzo kłopotliwe. Wiąże się z tym poczucie wstydu, skrępowania. W konsekwencji do ograniczeń w kontaktach z innymi ludźmi i obniżonego poczucia własnej wartości. Szacuje się, że nadpotliwość jest przypadłością dotykającą około 2-3 % populacji, częściej występującą u mężczyzn niż u kobiet. Największe nasilenie przypada na wiek około 30 lat, a zatem na okres największej aktywności osobistej, towarzyskiej i zawodowej. W bardzo dużym stopniu może to utrudniać kontakty z innymi ludźmi, zarówno na płaszczyźnie prywatnej jak i zawodowej.

Zabieg leczenia nadpotliwości botoksem

Zabieg wstrzyknięcia toksyny botulinowej powoduje blokadę działania nerwów zaopatrujących gruczoły wydzielania zewnętrznego, co zapobiega wydzielaniu przez nie potu. W ten sposób można  całkowicie zlikwidować potliwość dołów pachowych, stóp i dłoni. Sam zabieg polega na punktowym ostrzykiwaniu obszaru niewielkimi dawkami preparatu. Dla większości pacjentów procedura jest minimalnie bolesna. Trwa ona kilka lub kilkanaście minut. Efekt pojawia się po ok. tygodniu i utrzymuje się przez 6 miesięcy. Dla utrzymania efektu po tym okresie zabieg należy powtórzyć.

 • Wampirzy lifting – skuteczne odmładzanie w Szczecinie

  Tak zwany wampirzy lifting to bardzo skuteczny zabieg odmładzający i regenerujący skórę, który wykonywany jest w gabinetach lekarskich Uni-Med w Szczecinie. Dzięki zastosowaniu osocza bogatopłytkowego, pozyskiwanego z krwi pacjenta zachodzi przyśpieszone tworzenie nowego kolagenu, naczyń krwionośnych oraz komórek naskórka.

  Zastosowanie preparatu z osoczem powoduje przyśpieszone gojenie się ran i jest zabiegiem całkowicie bezpiecznym dla organizmu Pacjenta, ze względu na jego stuprocentową biokompatybilność i neutralność immunologiczną. Jego efektem jest napięcie i nawilżenie skóry oraz wygładzenie zmarszczek.

 • Efektywny zabieg likwidacji worków pod oczyma

  Jednym z zastosowań medycyny estetycznej, w której zabiegach szczecińskie gabinety lekarskie Uni-Med się specjalizują, jest likwidacja worków pod oczyma. Zabieg ten szczególnie polecamy osobom z bogatą mimiką twarzy, które zauważyły u siebie utrwalone zmarszczki mimiczne, które nadały twarzy smutny i zmęczony kolor.

  Dzięki zabiegom dokonanym przez naszych doświadczonych specjalistów przywrócona zostaje naturalna gładkość i jędrność skóry wokół oczu, a worki, opuchnięcia i cienie pod oczami zostają zlikwidowane. Zastosowane przez Nas preparaty przynoszą wygładzenie zmarszczek, oraz uelastycznienie skóry co daje efekt jej odmłodzenia i rozświetlenia.

 • Wygładzenie zmarszczek z zastosowaniem botoxu

  Wykonywany w naszych gabinetach Uni-Med w Szczecinie zabieg wstrzykiwania botoksu jest niechirurgiczną i prawie bezbolesną metodą stosowaną w medycynie estetycznej w celu wygładzania i usuwania u Pacjentów zmarszczek na twarzy. Dzięki zastosowaniu cienkich igieł minut wkłucie jest prawie nieodczuwalne i przypomina użądlenie owada.

  Efekty zabiegu trwającego około 10-15 minut widoczne są już po kilku dniach od jego wykonania i utrzymują się przez około pół roku, ze względu na odbudowę nowych połączeń między nerwami i mięśniami. W zależności od potrzeb i wymagań Pacjenta zabieg można powtórzyć po 6-8 miesiącach, aby przedłużyć działanie botoksu.

 • Zabieg usuwania podwójnego podbródka w gabinetach lekarskich Uni-Med

  W ramach świadczonych usług z zakresu medycyny estetycznej wykonujemy również zabiegi lipolizy iniekcyjnej, które mają na celu usunięcie nagromadzonej w danej części ciała tkanki tłuszczowej, w tym także podwójnego podbródka. Zabieg ten charakteryzuje się bardzo małą inwazyjnością oraz dużym bezpieczeństwem dla Pacjenta.

  Lipoliza iniekcyjna polega na miejscowym ostrzyknięciu wybranej części ciała niewielką dawką odpowiedniego preparatu, który powoduje rozpad komórek tłuszczowych, następnie przenikających do krwi, rozkładanych przez wątrobę i wydalanych z organizmu. Zabiegi te powinny być wykonywane odpowiednio dobranymi przez lekarza seriami.