• Start
 • Usługi medycyny Estetycznej
 • Medycyna Estetyczna
 • Lipoliza iniekcyjna

Lipoliza iniekcyjna

Niechirurgiczna alternatywa liposukcji

Lipoliza iniekcyjna służy do likwidowania tkanki tłuszczowej z danego obszaru ciała za pomocą wstrzyknięcia odpowiednich substancji. Zabieg ten jest mało inwazyjny, w pełni kontrolowany i bardzo bezpieczny. Lipoliza iniekcyjna doskonale sprawdza się do usuwania miejscowo nagromadzonej tkanki tłuszczowej.

Na czym polega zabieg lipolizy iniekcyjnej

Zabieg polega na ostrzyknięciu kłopotliwego obszaru substancją  powodującą rozpad komórek tłuszczowych. W miejscu podania preparatu powstaje zamierzony i kontrolowany lekki stan zapalny tkanki tłuszczowej. Komórki te pękają, a uwolnione z nich tłuszcze przechodzą do krwi. Wraz z nią dostają się do wątroby - tu są rozkładane, a następnie wydalane z organizmu.

Technika zabiegu

Preparat podawany jest bezpośrednio do tkanki tłuszczowej za pomocą iniekcji. W zależności od rozległości obszaru zabieg trwa od 5 do 30 minut.  Wykorzystuje się zaledwie kilka lub kilkadziesiąt ml preparatu. Zabiegi powinny być wykonywane w seriach, indywidualnie dobranych dla każdego pacjenta, zazwyczaj co 2 - 3 tygodnie. Dużą zaletą lipolizy iniekcyjnej jest to, że nie wymaga się od pacjenta żadnego  przygotowania oraz nie wyłącza ona również z codziennych czynności.

Przeciwwskazania do zabiegu:

 • choroby nerek i wątroby
 • cukrzyca
 • choroby tarczycy
 • problemy z krzepliwością krwi
 • okres ciąży i karmienia piersią

Wskazania po zabiegu:

 • nie masować leczonych okolic przez 7 - 10 dni
 • zrezygnować z wysiłku fizycznego przez 3 dni  po zabiegu
 • nie wykonywać w obrębie leczonych okolic zabiegów z wykorzystaniem fal radiowych czy podgrzewających skórę (np. zabiegów laserowych, IPL)

 • Wampirzy lifting – skuteczne odmładzanie w Szczecinie

  Tak zwany wampirzy lifting to bardzo skuteczny zabieg odmładzający i regenerujący skórę, który wykonywany jest w gabinetach lekarskich Uni-Med w Szczecinie. Dzięki zastosowaniu osocza bogatopłytkowego, pozyskiwanego z krwi pacjenta zachodzi przyśpieszone tworzenie nowego kolagenu, naczyń krwionośnych oraz komórek naskórka.

  Zastosowanie preparatu z osoczem powoduje przyśpieszone gojenie się ran i jest zabiegiem całkowicie bezpiecznym dla organizmu Pacjenta, ze względu na jego stuprocentową biokompatybilność i neutralność immunologiczną. Jego efektem jest napięcie i nawilżenie skóry oraz wygładzenie zmarszczek.

 • Efektywny zabieg likwidacji worków pod oczyma

  Jednym z zastosowań medycyny estetycznej, w której zabiegach szczecińskie gabinety lekarskie Uni-Med się specjalizują, jest likwidacja worków pod oczyma. Zabieg ten szczególnie polecamy osobom z bogatą mimiką twarzy, które zauważyły u siebie utrwalone zmarszczki mimiczne, które nadały twarzy smutny i zmęczony kolor.

  Dzięki zabiegom dokonanym przez naszych doświadczonych specjalistów przywrócona zostaje naturalna gładkość i jędrność skóry wokół oczu, a worki, opuchnięcia i cienie pod oczami zostają zlikwidowane. Zastosowane przez Nas preparaty przynoszą wygładzenie zmarszczek, oraz uelastycznienie skóry co daje efekt jej odmłodzenia i rozświetlenia.

 • Wygładzenie zmarszczek z zastosowaniem botoxu

  Wykonywany w naszych gabinetach Uni-Med w Szczecinie zabieg wstrzykiwania botoksu jest niechirurgiczną i prawie bezbolesną metodą stosowaną w medycynie estetycznej w celu wygładzania i usuwania u Pacjentów zmarszczek na twarzy. Dzięki zastosowaniu cienkich igieł minut wkłucie jest prawie nieodczuwalne i przypomina użądlenie owada.

  Efekty zabiegu trwającego około 10-15 minut widoczne są już po kilku dniach od jego wykonania i utrzymują się przez około pół roku, ze względu na odbudowę nowych połączeń między nerwami i mięśniami. W zależności od potrzeb i wymagań Pacjenta zabieg można powtórzyć po 6-8 miesiącach, aby przedłużyć działanie botoksu.

 • Zabieg usuwania podwójnego podbródka w gabinetach lekarskich Uni-Med

  W ramach świadczonych usług z zakresu medycyny estetycznej wykonujemy również zabiegi lipolizy iniekcyjnej, które mają na celu usunięcie nagromadzonej w danej części ciała tkanki tłuszczowej, w tym także podwójnego podbródka. Zabieg ten charakteryzuje się bardzo małą inwazyjnością oraz dużym bezpieczeństwem dla Pacjenta.

  Lipoliza iniekcyjna polega na miejscowym ostrzyknięciu wybranej części ciała niewielką dawką odpowiedniego preparatu, który powoduje rozpad komórek tłuszczowych, następnie przenikających do krwi, rozkładanych przez wątrobę i wydalanych z organizmu. Zabiegi te powinny być wykonywane odpowiednio dobranymi przez lekarza seriami.