• Start
 • Usługi medycyny Estetycznej
 • Medycyna Estetyczna
 • Bruksizm

Bruksizm

Bruksizm - przyczyny i objawy

Bruksizm to nieświadome, mimowolne zaciskanie, zgrzytanie i tarcie zębów o siebie, czyli mówiąc inaczej  zgrzytanie zębami. Najczęściej występuje  w czasie snu, ale może zdarzać się także w ciągu dnia.  W trakcie tej mimowolnej czynności, siła z jaką powierzchnia zębów jest zaciskana bywa nawet 10-krotnie większa niż w czasie przeżuwania pokarmów. Nieleczony, doprowadza do starcia  zębów, obniżenia wysokości zwarcia, zmian w stawach skronionowo-żuchwowych, czy tez bólu w ich obrębie.  Za najczęstsza przyczynę bruksizmu podaje się długotrwały stres.

Leczenie bruksizmu

Jednym ze sposobów leczenia bruksizmu jest zabieg miejscowego ostrzyknięcia nadmiernie napiętych mięśni żwaczy toksyną botulinową. Powoduje to ich relaksację. Oprócz zaprzestania zgrzytania zębami zabieg przynosi dodatkową korzyść: wizualne wyszczuplenie twarzy, która przyjmuje bardziej owalny kształt zamiast kwadratowego. Wykonywany w naszych gabinetach lekarskich Uni-Med zabieg iniekcji botoksu jest szybki, nieinwazyjny i całkowicie bezbolesny, zaś jego efekt utrzymuje się średnio przez około 6 miesięcy. Po tym okresie zalecane jest  ponowne podanie preparatu.

 • Wampirzy lifting – skuteczne odmładzanie w Szczecinie

  Tak zwany wampirzy lifting to bardzo skuteczny zabieg odmładzający i regenerujący skórę, który wykonywany jest w gabinetach lekarskich Uni-Med w Szczecinie. Dzięki zastosowaniu osocza bogatopłytkowego, pozyskiwanego z krwi pacjenta zachodzi przyśpieszone tworzenie nowego kolagenu, naczyń krwionośnych oraz komórek naskórka.

  Zastosowanie preparatu z osoczem powoduje przyśpieszone gojenie się ran i jest zabiegiem całkowicie bezpiecznym dla organizmu Pacjenta, ze względu na jego stuprocentową biokompatybilność i neutralność immunologiczną. Jego efektem jest napięcie i nawilżenie skóry oraz wygładzenie zmarszczek.

 • Efektywny zabieg likwidacji worków pod oczyma

  Jednym z zastosowań medycyny estetycznej, w której zabiegach szczecińskie gabinety lekarskie Uni-Med się specjalizują, jest likwidacja worków pod oczyma. Zabieg ten szczególnie polecamy osobom z bogatą mimiką twarzy, które zauważyły u siebie utrwalone zmarszczki mimiczne, które nadały twarzy smutny i zmęczony kolor.

  Dzięki zabiegom dokonanym przez naszych doświadczonych specjalistów przywrócona zostaje naturalna gładkość i jędrność skóry wokół oczu, a worki, opuchnięcia i cienie pod oczami zostają zlikwidowane. Zastosowane przez Nas preparaty przynoszą wygładzenie zmarszczek, oraz uelastycznienie skóry co daje efekt jej odmłodzenia i rozświetlenia.

 • Wygładzenie zmarszczek z zastosowaniem botoxu

  Wykonywany w naszych gabinetach Uni-Med w Szczecinie zabieg wstrzykiwania botoksu jest niechirurgiczną i prawie bezbolesną metodą stosowaną w medycynie estetycznej w celu wygładzania i usuwania u Pacjentów zmarszczek na twarzy. Dzięki zastosowaniu cienkich igieł minut wkłucie jest prawie nieodczuwalne i przypomina użądlenie owada.

  Efekty zabiegu trwającego około 10-15 minut widoczne są już po kilku dniach od jego wykonania i utrzymują się przez około pół roku, ze względu na odbudowę nowych połączeń między nerwami i mięśniami. W zależności od potrzeb i wymagań Pacjenta zabieg można powtórzyć po 6-8 miesiącach, aby przedłużyć działanie botoksu.

 • Zabieg usuwania podwójnego podbródka w gabinetach lekarskich Uni-Med

  W ramach świadczonych usług z zakresu medycyny estetycznej wykonujemy również zabiegi lipolizy iniekcyjnej, które mają na celu usunięcie nagromadzonej w danej części ciała tkanki tłuszczowej, w tym także podwójnego podbródka. Zabieg ten charakteryzuje się bardzo małą inwazyjnością oraz dużym bezpieczeństwem dla Pacjenta.

  Lipoliza iniekcyjna polega na miejscowym ostrzyknięciu wybranej części ciała niewielką dawką odpowiedniego preparatu, który powoduje rozpad komórek tłuszczowych, następnie przenikających do krwi, rozkładanych przez wątrobę i wydalanych z organizmu. Zabiegi te powinny być wykonywane odpowiednio dobranymi przez lekarza seriami.